11 sonuç gösteriliyor

Sale!

Altkültür: Tarzın Anlamı

20,00 18,00

“Hebdige in Altkültür’ü oldukça iyi bir kitap: Kolay anlaşılır olması yanında, punk’ı entelektüel bir içerikle ele alan ilk eser. Hebdige, İngiltere’de savaş sonrasında ortaya çıkan tedler, modlar, rockçılar, dazlaklar ve punklar gibi, müzik merkezli ‘beyaz işçi sınıfı’ alt kültürleri üzerine bir çalışma yapmış. ”
Rolling Stone

“Bu kitap, son on beş yılda İngiltere’de ortaya çıkan çeşitli gençlik-protest hareketleri, özellikle Roland Barthes’ın öncülüğünü yaptığı Marksist, yapısalcı, göstergebilimsel analiz teknikleri aracılığıyla değerlendiren bir çalışma. Rock çağının en etkileyici müzikleri hakkında taze bilgi sahibi olmak isteyen herkese samimiyetle tavsiye edilebilecek bir kitap. ”
New York Times

Onun Yolu

Frank Sinatranın kendi izni olmadan, mahkeme kararıyla yayınlanan biyografisi… 20. Yüzyılın en ünlü şahsiyetlerinden biri olan Frank Sinatra hakkında yazılan bu sıradışı biyografi, Sinatranın yalnızca müzik ve sinema yaşamını anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda Amerikan Mafyasının ünlü babalarıyla olan yakın ilişkilerini de gözler önüne seriyor.

– Frank Sinatranın Amerikanın ünlü Mafya patronlarıyla yakınlığı ve bu nedenle açılan FBI soruşturmaları.
– Ava Gardner, Mia Farrow, Elizatbeth Taylor, Lauren Bacali gibi yıldızlarla yaşadığı aşklar.
– Başkan Kennedy ve Ronald Reaganla arkadaşlığı
– Dostları ve Hollywood ünlüleriyle katıldığı seks partileri
– Ünlü Türk plakçı Ahmet Ertegüne olan kızgınlığı
– Yaşam öyküsünün yazılmasına karşı çıkması Tüm bunları bu kitapta bulacaksınız.

Sale!

Elit Bir Fahişenin Öyküsü

30,00 24,00

La Traviata Üzerine Bir İnceleme