7 sonuç gösteriliyor

Sale!

Piyano Metodu 2

35,00 31,50
Sale!

Caz Sanatı

25,00 20,00

Bu, Türkiye’de yayınlanmış ilk caz kitabıdır. Adı, zihin kurcalayabilir. Denebilir ki, daha mütevazı bir ad seçmek yerine, cazın bir sanat olduğunu kitabın kabında bağıra bağıra ilân etmek, bu musikinin sanatlığı hususundaki şüpheleri tanımak demektir. Yalan değil. Benim, cazın bir sanat olduğu hususunda hiçbir şüphem yok. Gelgelelim, pek çok kişinin var. Bu kitabın başlıca amacı da cazın bir sanat olduğunu isbat etmektir.

İlhan K. Mimaroğlu

Sale!

Türk Halk Müziği Solfej – 1

15,00 13,50

Türk Halk Müziği, kulaktan kulağa aktarılarak geçmişten günümüze kadar varlığını sürdürmüştür. Bu aktarım sürecinde bağlama da, usta çırak ilişkisi içersinde öğretilmiştir. İletişim ve toplumsal değişimin yavaş olmaıs, yapılan aktarımın dış kültürlerden etkilenmesini de büyük ölçüde önlemiştir.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi, kitle iletişim araçlarının yaşamımızın her alanına girmesi, kültürler arası etkileşim ve kültürlerin birbiri üzerine baskını artırmıştır.

Sale!

The Musician Mehters

33,00 29,70

Preface
Introduction
Part I
1. Organization
a. The Multiple Meanings of the Word Mehter
b. The Multiple Roles of Mehters
c. The Inclusion of the Musicians in the Mehterhane: from Nevbethane to Mehterhane
2. Legacy
a. The Mehters and the Janissaries: problems in the reconstruction of the musician mehters
b. The European Legacy of the Musician Mehters: Mendelssohn’s cymbals
3. Music
a. The Colorful World of the Musician Mehters
1. The Official Musician Mehters
2. The Unofficial Musician Mehters
b. Style, Melody, Polyphony and Modernism
1. Harbi
2. Zurna
3. Boru
4. New Techniques for New Mehter Music
Part II
a. Styles Specific to Official Mehter Music
b. Composers of Official Mehter Music
c. The Mevleviyye and the Mehteran
d. The Unofficial Musician Mehters
e. Contemporary Mehter Music
f. CD Content
1- Neva Taksim 2- Neva Ceng-i Harbi 3- Ceng-i Harbi 4- Tahir Semai-i Harbi 5- Pisrev-i Hammali (Fahte-i Harbi 6- Pisrev-i Benefsezar (Duyek-i Harbi) 7- Segah Karabatak Pisrev 8- Neva Pisrev 9- Ferahfeza Mevlevi Ayini Son Pisrev 10- Ferahfeza Mevlevi Ayini Son Yuruk Semai 11- Hunkar Pisrevi 12- Irak Semai 13- Yayla Karsilamasi 14- Beyati Turku 15- Pehlivan Havasi 16- Ey Gaziler 17- Ottomanist (Ussak Saz Semai-i Harbi) 18- Rast Fantezi

Bibliography
Illustrations and Musical Scores Mehterhane-i Hakani Notalari
Index

Piyano Tekniğinin Biyomekanik Temeli

Elinizdeki kitap piyano eğitimine, hatta diğer enstrüman eğitimlerine değişik bir bakış açısı kazandırmayı amaçlayarak piyano çalmada geleneksel eğitimin getirdiği rahatsızlık ve sakatlıkların bundan böyle yaşanmaması için anatomo-fizyolojik, psikolojik eğitime ve beynin yeniden eğitimine dayalı bir piyano tekniği temeli önermektedir. Bu temel, konsantrasyona, meditasyona, gerginlikten arınmaya dayalıdır ve yaratıcılığa yöneliktir. Bir yandan piyano pedagojisinde psikolojinin önemi, müzik ve yaşam felsefelerinin birlikteliği, diğer yandan tıp alanındaki bilimsel kanıtlarla, kitap, genç müzisyenlere olduğu kadar müzikseverlere, tıpla uğraşanlar kadar sanatlar tıbbıyla ilgilenmek isteyenlere de ulaşmayı hedeflemiştir. Piyanist Seba Baştuğ Şen, İstanbul Belediye Konservatuvarı`nda Anahit Hanesyan`la başladığı piyano eğitimine Ferdi Statzer ile devam etti. Cemal Reşit Rey`le 8 yıl piyano, armoni, kontrpuan ve füg çalıştı. Devlet Konservatuvarı`nda 2 yıl öğretim üyeliği yaptı. Daha sonra Fransız bursuyla gittiği Paris`te, sırasıyla Lucille Bascourret, Cecile de Brunhoff ve Monique Deschaussees ile çalışarak, Ecole Normale de Musique`den Diplome Superieur d`Enseignement (Licence d`enseignement) aldı. Yurtiçi ve yurtdışında konserler verdi. Uzun yıllar Fransa`da çeşitli konservatuvarlarda öğretim üyeliği ve jüri üyelikleri yaptı. Halen Avrupa Sanatlar Tıbbı Birliği`nin üç ayda bir çıkardığı bilimsel dergide makaleleri yayınlamakta ve bu kuruluşun üyesi olarak çalışma ve araştırmalarını sürdürmektedir.