1–18 / 22 sonuç gösteriliyor

Keman Albümü Seçme Eserler

Klasikler Romantikler Zeybekler Türküler ve Şarkılar…

Sale!

Evrensel Darbuka Metodu

35,00 31,50

Darbuka ustası Hamdi Akatay’ın kaleme aldığı metot.

Sale!

Elektronik Org Eğitimi

15,00 13,50

· Org’un tarihçesi

· Fonksiyonları

· Akor teorisi

· Şarkı çalma uygulamaları

· Repertuar bölümleri içeren

· Üniversite, konservatuar ve güzel sanatlar liseleri için ders kitabı olarak kullanılabilen

· Elektronik org öğrenmek isteyen herkes için kaynak ve ders kitabı
(Tanıtım Bülteninden)

Sale!

Türkçe & Yabancı Şarkılar

15,00 13,50

Türk ve Yabancı Popüler Sanatçıların En Sevilen 100 Şarkısı
Akor Geçiş Yerleri Belirtilmiş Alternatif Akorların Sunulduğu Akorları, Fotoğraf ve Tab Şifreleriyle Desteklenmiş
Hangi Ritim ve Arpej ile Çalınacağı Belirtilmiş
Öğretici ve Rehber Nitelikli Bir Repertuar

Sale!

Çalgı Ve Orkestralama Bilgisi

20,00 18,00

Bu kitapta önce sırasıyla yaylı çalgılar, tahta üfleme çalgılar ve bakır üfleme çalgılar ele alınmıştır. Çalgıların özellikleri ile ilgili açıklamalara yer verildikten sonra kendi aralarındaki bileşimleri ve bu bileşimlerde uygu seslerin paylaşımları ve dört sesli koral bir cümlenin her grup için nasıl orkestralanacağı konusu incelenmiştir. Ayrıca, her grubun bir önceki grup ile yapabileceği bileşimler ve sonra her üçünün birliktelikleri örnekleri ile verilmiştir.
Sonraki bölümler, ses yüksekliği belli ve belirsiz olan vurma çalgılar ile arp ve saksafon’a ayrılmıştır. Ayrıca, piyano müziğinin orkestraya uyarlanması, orkestralama yazı çeşitleri son konular olarak eklenmiştir.

Bu kitap ile verilen bilgilerin yeterli olduğu iddia edilmemekle birlikte, buna karşın temeli oluşturan konuların ve yöntemin bilinmesine yardımcı olacağı söylenebilir. Ayrıca yabancı kaynaklardan yararlanmak, orkestra partitürlerini incelemek, çözümlemek orkestralama konusunda katkı sağlayacaktır.

Sale!

Ahmet Hamdi Tanpınar Ve Musiki

13,00 11,70

Şiir, roman, hikaye, deneme, fıkra, tenkit ve edebiyat tarihi alanlarında tekrar tekrar okunacak ve her okuyuşta insan ruhunu zenginleştirecek eserler kaleme almış olan Tanpınar’ın sanatının ve estetiğinin oluşumunda mûsikînin çok önemli, işlevsel bir rolü ve eksilmeyen bir tesiri vardır.

Mekânsızlığın ve kâinata açılmanın sarsıcı atmosferinde tezâhür eden mûsikî, Tanpınar’ın düşünce sistemindeki anahtar kavramlardan ve estetiğinin önemli unsurlarından biridir. Böyle bir oluşun ve oluşumun büyüsünü yakalayan Tanpınar, mûsikîyi estetik bir from olarak görmenin dışında, onun, hayatımızın mânevi cephesini îmar ettiğinin de farkındadır. Güzel sanatların her dalına ilgi duyan ve kendi estetiğini bunların şekillendirdiği bir temel üzerine kuran Tanpınar için mûsikî, vazgeçilmez bir kavram ve değerdir. Geçmişteki zenginliklerimizin başında saydığı klasik Türk mûsikîsini estetik ve kültürel değer, kavram, mâna ve muhteva olarak ayrı ayrı fonksiyonlar çerçevesinde ele almış; mûsikînin aydınlığında iki ayrı dünyanın, doğu ve batı medeniyetlerinin bir karşılaştırmasını yapmıştır.

Sale!

Rock Şarkıları Repertuarı

17,00 15,30

• İşbilen Yayınları yazarlarından Bülent İŞBİLEN Özhan GÖLEBATMAZ Güray DEMİR’in hazırladığı bu kitap  Ekim 2010’dan itibaren tüm müzikseverlere sunulmuştur.
• Renkli olarak basılan ve 34 Rock Müzisyeninin en sevilen şarkılarından oluşan kitap 100 şarkı içermektedir.
• Ünlü Rock Müzisyenlerinin geçmişleri hakkında kısa bilgiler veren kitap hem öğretici hem rehber rolüyle tüm müzisyenlerin beğenisini kazanmıştır.
• Akor fotoğrafları ve Tab şifreleriyle desteklenmiş, akorların geçiş yerleri belirginleştirilmiş, hangi ritim ve arpej ile çalınacağı belirtilmiş şarkılar içeren Rock Şarkıları Repertuarı kitabını Türkiye’deki tüm kitabevleri ve müzik marketlerinde bulabilirsiniz.

Sale!

Rüştü Eriç İşte Benim Hayatım

18,00 16,20

1950 yılında, Istanbul Radyosu’nun açılmasıyla ilk sazendeler ve Radyo elemanları arasında yer alan Udi, Bestekâr ve Hoca Rüştü ERİÇ, 1913 de İskeçe’de başlayan hayatını ve Türk Mûsıkîsi camiası içerisinde yaşadıklarını bu kitapta dile getiriyor.

Verimli bir bestekâr olan Rüştü Eriç’in bu kitabının ekinde son bestelerinin notaları ile derlemiş olduğu Rumeli türkülerinden bir demet de takdim ediliyor.

Sale!

Notaları İle Sevilen Türküler

30,00 24,00

Bağlama çalmak insanın,
kendi derinliğine dalmasıdır.
Durmadan çalmak; kendini bulana kadar…
Sonrada kendini aşana kadar Bir de ölene kadar çalmak lazım,
öldükten sonra da yaşamak için…
-Uğur Kavçı-

Sale!

Müziğin Ruhundan Tragedyanın Doğuşu

10,00 9,00

Dionysos müziğine inanan
gönüldeşlerim, siz tragedyanın bizim
için taşıdığı anlamı da bilirsiniz.

Biz onda, müzikten yeniden doğan
tragedya söylencesini buluyoruz.

Biz bu söylencede tüm nesneleri umar
ve en etkili acıyı unutabiliriz!

En etkili acı, bizim için her şeydir. Bu
sözcüğü anlıyorsanız, sonunda benim
umutlarımı da anlayacaksınız.

Friedrich Nietzsch

Sale!

Elektrogitar El Kitabı

35,00 31,50

Gitarın ve gitar çalmanın teknik yönlerini öğrenmek isteyen müzisyen adayları için önemli bir referans olan Elektrogitar El Kitabı’nda ele alınan konulardan bazıları şunlardır:

# Hexaphonic manyetiklerden piezo manyetikli eşiklere kadar en yeni gitar teknolojileri.

# Gitar efektleri (wah-wah pedalı, phaser, harmonizer, flanger, vs.)

# Efektlerin sırası

# En iyi gitar kabinleri, PA sistemleri ve mikrofonlar

# Grup kurma, canlı performans ve stüdyo çalışmalarıyla ilgili tavsiyele

Sale!

Şan İçin Piyano Eşlikli Şarkılar -1 (CD’li)

20,00 18,00

Mesleki müzik eğitimi kurumlarının şan ve bireysel ses eğitimi derslerinde kullanılabilecek bu kitapta kolaydan zora doğru sıralanmış toplam 20 tane lied ve arya antik yer almaktadır. Kitaptaki eserler değişik edisyonlar taranarak seçilmiş, notalar üzerinde cümle bağları ile nefes yerleri gösterilmiş, hem öğrencilere hem de öğretmenlere kolaylık sağlaması bakımından arya antiklerin İtalyanca okunuşları ile Türkçe çevirilerine de yer verilmiştir. Ayrıca kitabın başına besteciler hakkında kısa bilgiler, sonuna da bir terimler sözlüğü eklenmiştir. Kitapta yer alan şarkılar insan sesinin özelliklerine göre soprano-tenor, mezzosoprano-bariton ve alto-bas için değişik tonlarda düzenlenmiştir. Kitabın beraberinde sadece piyano eşliklerinin yer aldığı bir CD bulunmaktadır. Parça sayısının fazla olması ve bir CD’ye sığmaması nedeniyle eserler zorunlu olarak MP3 formatında kaydedilmiştir. Bu CD ile şarkıları seslendirmenin öğrenciler ve öğretmenler açısından daha zevkli, kolay hale gelmesi ve derslerin daha verimli geçmesi hedeflenmiştir. Her eserin başında kare içinde belirtilen numaralar eserlerin CD numaralarıdır. Böylece istenilen tondaki eser kolayca CD’den seçilerek “Steinway” piyano eşliğinde seslendirilebilecektir.

Sale!

Keman İçin 6 Kolay Konçerto

20,00 18,00

Ülkemizde son yıllarda kemana ve keman çalmaya olan ilgi giderek artmaya başlamıştır. Ancak artan bu ilgiye karşın çalgının öğrenilmesi ve öğretilmesi sürecinde kullanılabilecek, anadilimizde ve özellikle başlangıç seviyesinde yazılmış kaynaklar oldukça kısıtlıdır.

Bu kitap hem çocukların ve gençlerin hem de onların keman eğitiminden sorumlu olan genç meslektaşların bireysel çabalarına, akademik bir yaklaşımla destek olmak amacıyla hazırlanmıştır.