4 sonuç gösteriliyor

Sale!

Bas Gitar Metodu

40,00 36,00

Bora Uslusoy ve Savaş Yatmaz tarafından hazırlanan Bas Gitar Metodu bas gitar eğitimine yönelik Türkçe kaynak eksikliğini gidermeyi amaçlıyor. Bu kitaptan temel sağ ve sol el tekniklerini, majör, minör ve pentatonik dizileri, arpejlerleri öğrenebilirsiniz. Nota’nın yanı sıra tab sisteminin de kullanıldığı bu çalışmadan yeni başlayan ya da bas gitar tekniğini geliştirmek isteyen herkes yararlanabilir.

Kitabın sonunda yer alan Armoni Bölümü’nde bir bas gitaristin mutlaka bilmesi gereken teorik bilgiler kolay ve anlaşılır bir dille, uygulamalarla desteklenerek anlatılıyor. Bas Gitar Metodu’yla birlikte ayrı bir ücret ödemeden alacağınız cd’de yer alan ses dosyaları sayesinde alıştırmaları hatasız bir şekilde duyarak çalışabilmeniz mümkün olacaktır.

Sale!

Piyano Eşlikli Çocuk ve Gençlik Şarkıları

20,00 18,00

1.İstiklal Marşı – 2.Onuncu Yıl Marşı 3.Alphabet Song – 4.Saatim – 5.Trenim – 6. Babacığım – 7.My Duck (F Majör) – 8.Civciv – 9.Atlı Araba – 10.Davul ile Zurna – 11.Let’s Play Together – 12.Anneciğim – 13.Mevsimler – 14.Arı – 15.Musıc in My Life – 16.Sevgiye Davet – 17.Papatya(C Minör) – 18.Sobe Sobe – 19.Rainbow – 20.Sevgili Öğretmenim – 21.Türkiye – 22.Uçurtmam – 23.Yirmi Üç Nisan – 24.Bir Ki Üç Tıp – 25.Dev Cüce – 26.Palyaço – 27.Salyangoz ve Evi – 28.Papatya (D Minör) – 29.Ördeğim (G Majör) – 30.Komşu Komşu Hu Hu – 31.Ne Olur ? – 32.Dım Tıs Tak – 33.Bir Dilek Tut – 34.Sevgili Dünya – 35.Doğ Güneşim – 36.Anadoluyum Ben Anadolu – 37.Mezuniyet Şarkısı – 38.Türkiyem

Techniques of 20th – Century Turkish “Contemporary” Music

For Turkish composers then and for quite after a while afterwards, to write “contemporary” music meant to adopt European techniques and follow European models, though with a few adjustments accommodating local tastes and institutions. But gradually in the latter half of the century a tendency to become pathfinders and not just follow Western trends emerged among some composers whose Western orientation was influenced more by American than by European schools. This book describes, with representative examples in musical notation, a series of compositional techniques that were hallmarks of this broad development.