6 sonuç gösteriliyor

Sale!

Solo Gitarda Hız Teknikleri (CD’li)

36,00 32,40

Troy Stetina Solo Gitar Hız Teknikleri
Troy Stetina Milwaukee Wisconsin Müzik konservatuarında Rock Guitar Araştırmaları Direktörü. Ayrıca Hal Leonard serisi Heavy Metal Lead Gitar metodları 1 ve 2 yazarıdır. Heavy Metal Ritim Gitar methodları 1 ve 2 Guitar Player Magazine tarafından 2007'de gitar tekniklerini anlatan en iyi rock gitar eğitimi kitap serilerinden biri olarak seçilmiştir.

Bu kitap ciddi anlamda solo gitarist olmak isteyen herkesin bilmesi gerekenleri, yapabileceğinizin en iyisini çalmanız ve nasıl çalışmanız gerektigini öğretiyor. Gitar eğitimine pratik bir bakış açısıyla yaklaşarak tüm solo gitar teknikleri'ni tam olarak anlamanızı sağlıyor. Solo gitar çalma hakkındaki karışıklıkları, ayrıntılarıyla açıklayarak, temel becerilere dönüştürmenize yardım ederken, her bölüme ayrı ayrı odaklanabilmenizi ve daha hızlı gelişmenizi sağlıyor. Size solo stilin ne oldugu, nelerin ve hangi becerilerin bunun içinde olduğu, bunları en hızlı nasıl geliştirebileceginizi gösteriyor. Bu kitap gitarda kendinizi ifade etmenize ve kendi kişisel solo stilinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Bu kitap ciddi bir gitarist olmak isteyen müzisyenler için tasarlanmıştır. Birkaç haftada gözden geçireceğiniz ve bitirdikten sonra bir köşeye bırakacağınız bir kitap degildir. Bu kitabın içindekiler formda kalmak için yıllarca kullanacağınız bir kitaptır. Bu kitapta öğretilen becerileri kazandıkça gelişmeye devam edecek ve daha iyi bir gitarist olacaksınız. Gitar çalmaya yeni başlayan biriyseniz, biraz daha sabırla yaklaşmalısınız. Burada gösterilen becerileri öğrenmeniz gerektigi için bu zaman alacaktır. Kimse bir gecede gitarist olmadi! Bu zaman alir.

Bazıları için bu materyal tam anlamıyla yeni olmayabilir ve iyi gelişmiş tekniğe sahip her gitarist, bilerek yada bilmeden, buradaki pek çok kural ye tekniği daha önceden kullanmıştır. Bu kitapla, ilk zamanlar kural ve teknikler açıklayıcı bir şekilde bir araya getiriImiş ve rock gitara uyarlanmıştır. (Bu kitaptaki fikirlerin bazılarında, mevcut piyano ye keman egitimlerinden de alıntılar yapılmıştır.)

Geliştireceğiniz beceriler üç kategoriye ayrılmıştır:
Teknik Beceriler,
Ritmik Beceriler,
Yaratıcılık.
Teknik kavramı basitçe fiziki olarak notaları çalmaya odaklanır. Sağ ve sol el teknikleri, hız geliştirme yöntemleri ve açıklamaları ve buna benzer konuları içerir. Ritmik beceri parçanın hızını ye notaların çalış sürelerini doğru ve kesin olarak hissetme becerisidir. Son olarak, maalesef gitaristler tarafindan çogu zaman şansa bırakılan, fakat müzikte en önemli unsurlardan biri olan yaratıcılık bölümü geliyor. Yaratıcılık, hangi notaların seçileceginden ve müziksel hayal gücünüzü nasıl geliştirebileceginizden bahseden bölümleri içeriyor. Tabiki çaIımaniz gereken tek şey bu kitaptakiler degildir. Bu kitap nasıl çalışacagınız ve çalışmak için hangi becerilere ihtiyacınız oIduğu hakkında bilgi verir ama siz bu kurallardan kendi sevdiğiniz muziğe ulaşmalısınız. Dünyadaki tüm vida ye somunlar, biri onları bir araya getirip araba yapmadığı sürece bir anlam ifade etmez. Ve sonra siz o arabayı sürersiniz. Buradaki riffler, egzersizler ve seçilen birkaç müzik sizen bu çalışma kurallarının nasıl işlediğini göstermek içindir. Sonra kendi arabanıza yapabilirsiniz. Bu kitap bir çeşit pratik kitapcığı görevi görür ve gitarda tam olarak ögrenmeniz gereken tüm becerileri kapsayan, yapılandırılmış bir sistem oluşturur.

Sale!

Müzikli Çocuk Oyunları (CD’li)

20,00 18,00

Müzikli oyunlar, hem hareket ritim duygusu hem de çocukların çok yönlü gelişimlerine sağladığı katkı nedeniyle okul öncesi eğitim programlarına çok önemli bir yere sahiptir. Müzikli oyunların çocukların gelişimine katkısını şu şekilde ifade edebiliriz.

Kendilerini ifade etmelerine imkân sağlar.
Enerji boşalımı sağlayarak rahatlamalarına yardımcı olur.
Güven duygusunu geliştirir.
Zihin gelişimlerine katkıda bulunur.
Duygusal gelişmelerine katkıda bulunur.
Sosyal gelişimlerine katkıda bulunur.
Dil gelişimlerine katkıda bulunur.
Fiziksel gelişimlerine katkıda bulunur.
Yaratıcılık gelişimlerine katkıda bulunur.
Eğlenerek öğrenmelerini sağlar.
İletişim becerilerini arttırır.
Bir grup önünde kendini ifade etme becerisini kazandırır.

Bu nedenle okul öncesi eğitim programlarında müzikli oyunlara sistemli bir şekilde yer verilmesi son derecede önemlidir. Eser, bu anlamda ayrı bir öneme sahiptir. (…)

Sale!

Orff Destekli Etkinliklerle Müzik Eğitimi (CD’li)

25,00 22,50

Bu kitap Orff destekli 10 müzik etkinliğinden oluşmaktadır. Kitapta yer alan müzik etkinlikleri aracılığıyla öğretmenlere, öğrencilerini öğrenme süreci içine katarak onların müzik potansiyellerini geliştirebilecekleri açılımlar sunulması hedeflenmiştir. Bu etkinliklerin daha iyi anlaşılması için Orff’un eğitim felsefesine de kısaca değinilmiştir.

 

“Kitap yalın ve akıcı bir dil ve masalsı bir biçimle bilgilendirici özlü betimlemeleri, aydınlatıcı kuramsal açıklamaları, işlevsel ve işevuruk eğitim öğretim yöntemi, özgün etkinlikler kapsamı ve zengin içeriğiyle müzik eğitimimizde temel bir gereksinimi giderir, önemli bir boşluğu doldurur niteliktedir. Bu niteliğiyle kitabın öncelikle ilköğretim basamağında olmak üzere ön, temel ve hatta orta öğretim basamaklarında yeni bakış ve görüş açılarına, yeni anlayış ve yaklaşımlara, yeni duyarlıklara ve etkili uygulamalara yol açması beklenmektedir.”

Sale!

Yeni Nesil Çocuk Şarkıları

20,00 18,00

Bu kitapta çoğu TRT ve Kültür Bakanlığı’nın düzenlediği çeşitli beste yarışmalarında ödül alan ve tamamı piyano eşlikli şarkılar yer almaktadır. Müzik öğretmenleri ve koro şefleri tarafından “bilgi çağı” çocuklarına uygun, gerek söz ve gerekse müzik bakımından farklı şarkılara duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle kitabın geliştirilmiş bu ikinci basımına önceki 24 şarkıya ek olarak 7 yeni şarkı daha eklenmiş ve böylece toplam şarkı sayısı 31 olmuştur. Ayrıca bu baskıda tür olarak klasik formlu eserlerin yanısıra hip-hop ve rock tarzlarındaki eserlere de yer verilmiştir.

Kitabın beraberindeki MP3 CD’de bütün şarkıların ya piyano eşlikleri ya da orkestra ile seslendirilmiş alt yapıları yer almaktadır. Ayrıca CD’nin en başına İstiklal Marşı’nın mi minör tonundaki piyano eşliği eklenmiştir. Yarı playback olarak adlandırılan bu yöntem sayesinde şarkıların ve İstiklal Marşı’nın seslendirilmesi, hem korolar hem de eğitimciler için daha zevkli ve kolay hale gelmektedir.