4 sonuç gösteriliyor

Sale!

Doğaçlama Oyunları

30,00 24,00

Yaylı Çalgılar için grafik notasyon yoluyla doğaçlama-besteleme etütleri

Sale!

Riri Bu Kız Fena Halde İyi

16,00 14,40

Ona kısaca Riri diyorlar…

Bir Karayip adası olan Barbadosta, 20 Şubat 1988de siyah bir anne ve beyaz bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen Robyn Rihanna Fenty kendini bildi bileli “Siyah Madonna” olmayı arzuluyordu ama henüz 25 yaşındayken böyle bir üne sahip ulaşacağını bilemezdi.

Hayranlarının ona verdiği isimle Ririye bu uzun ve hızlı yolculuğunda prodüktör Evan Rogersın güveni, annesi Monicanın aşıladığı özsaygı, Jay-Znin desteği ve tabii Chris Brownla yaşadığı fırtınalı aşk eşlik etti.

“Riri- Bu Kız Fena Halde İyi” müzik dünyasının son yıllarda en ilgi gören isimlerinden biri olan Rihannanın birbirinden muhteşem fotoğraflarını içeriyor.

Sevdiği renkten arkadaşlarına, Rihanna ile ilgili merak ettiğiniz her şey bu kitapta.

Eğitim Müziği Besteleme Teknikleri

Müzik eğitimi, genel anlamda üç boyutta ele alınıp incelenir. Bunlar; en temelde “Müzik Kuramları Eğitimi” ve “Müziksel Söyleme Eğitimi” olarak

sıralanabilir. Fakat bu boyutlar içerisinde “Müzik Kuramları(Teorisi)” eğitimi diğer boyutlara göre bir öncelik / ön koşul görünümünde olması bakımından, diğer boyutlara göre daha büyük önem arz eder.

Zira bu alandaki bir eksiklik,başarısızlık, bilgisizlik veya tutarsızlık; direkt olarak müziğin öğrenim görülen diğer alanlarına da doğrudan yansır. Bu bağlamda, müzik teorisi bilgisi ile müziksel başarı arasında doğrudan bir ilişkiden bahsetmek de yanlış olmayacaktır.

Bu kitap; bu anlayıştan hareketle hazırlanmış ve odak noktası olarak da daha çok eğitim müziği esas alınmıştır. Kitap da bu alanda ihtiyaç duyulan pek çok konu ele alınmış ve özlü bir biçimde verilmeye gayret edilmiştir. Söz konusu çalışma bu haliyle, içerisinde temel müzik bilgilerinin yer aldığı ve müzik kuramları anlamında temel kaynak sağlayabilecek bir el kitabı görünümünde olup; özellikle “Eğitim Müziği Besteciliği” alanında çalışan veya çalışmak isteyen müzik eğitimcilerine de yol gösterebilecek niteliktedir.