4 sonuç gösteriliyor

Sale!

Bagateller Op. 14 (Bir Piyanistin Özdeyişleri ve Düşünceleri)

15,00 13,50

“Biliyorum” demek cesarettir. “Bilmiyorum” demek daha büyük cesarettir. Ancak çok iyi bilenler bu cesarete sahiptir. Sanatçı, kuşkusuz özgündür. Piyanist Ateist dahi olsa, çaldığı sırada farkında olmadan dua eder. Sanatta en can sıkıcı şey, gelecek olanı önceden tahmin ettirmektir. Pedal, obur bir sömürgendir, eseri yiyerek beslenir.

Sale!

Piyano Metodu 1

15,00 13,50

1972′ de istanbul’da doğdu ilk piyano derslerini 1980 yılında Hannover Music Schuler mezunu piyanist Esin Düren Sünkitay’ dan aldı.
1988 1989 Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümüne girdi ve daha sonra yatay geçiş ile Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümünde eğitimini devam ettirdi. 1992’de Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölüımü’nden mezun oldu. 1992 1994 yılları arasında Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tezli Yüksek Lisansını tamamladı. Fransa L’Ecole Normale virtuoso sınıfından mezun olan piyanist pedagog Seba Baştuğ Şen ile piyanoda gevşeme teknikleri üzerine çalışmalar yaptı.
1995 ‘te isviçre Bienne Summer Academie Biel Piano Master Class’ta Christian Favre ile çalıştı.
1996 da The Associated Board Of The Royal Schools Of Music Grade 5 Theory of Music diploması aldı.
1997 te Londra Kraliyet Müzik Akademisi sınavları için Londra’ya giderek Rowen Cozenz ve Ruth Harte ile piyano. Michael Hancock ile Alexandre Relaxation Methods üzerine çalışmalar yaptı.
Aynı yıl The Associated Board Of The Royal Schools Of Music Grade 8 Piano 1999 da The Associated Board Of The Royal Schools Of Music Advanced Piano Dip ABRSM aldı.
2007 yılında M.E.B Talim Terbiye Kurulundan geçerek yürürlüğe girmiş olan Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Piyano Öğretim Programını hazırladı ve uzman öğretmenlik sertifikası aldı.
1998 yılında Ankara Anadolu Güzel sanatlar Lisesi ve Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi bölümünde Piyano eğitimciliği yaptı. 1999 yılından beri İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi başta olmak üzere çeşitli kurumlarda piyano eğitimciliğini devam ettirmektedir.
Halen piyanoda gevşeme teknikleri üzerine araştırmalar yapmakta olup Dr. Safa Yeprem ile klasik müzik sahne anlayışına yeni boyutlar kazandırmak hedefi ile Gitar Piyano çalışmalarını sürdürmektedir.

Sale!

Kevserî Mecmuası

10,00 8,00

Dr. Eugenia Popescu-Judetz`in bu kısa ama çok dikkatli bir incelemeye dayanan değerli araştırması, araştırma merakı duymuş, bilgili, ileri görüşlü bir musıkici olduğu anlaşılan, kısaca Kevseri diye andığımız mevlevi dervişi Nayi Ali Mustafa Kevseri Efendi`nin Türk musıkisi tarihindeki yerini, önemini, katkılarını ortaya koyuyor. Bu karşılaştırmalı inceleme Kevseri Mecmuası`nın içeriğini baştan sona, sayfa sayfa tanıtıyor; ama sadece tanıtmakla yetinmiyor, eseri değerlendiriyor, kitap hakkında söylenmesi gereken hemen hemen her şeyi söylüyor; öyle ki, başaramadığı tek şeyin yazmanın aslını vermek olduğunu söyleyebiliriz. Bu bakımdan, okuyanlar, yazmayı hiç görmemiş oldukları halde, bu çalışmadan gene de pek çok şey öğreneceklerdir.