5 sonuç gösteriliyor

Sale!

Sarmaşık

25,00 22,50

Bu kitap, okul öncesi çocuklarla ugyulanan örneklerden yola çıkılarak müziğin sadece ders saatleriyle sınırlanmayıp farklı anlanlarda da kullanılmasını amaçlayan çalışmalardan oluşturulmuştur.

Sale!

Şarkılarla Belirli Gün Ve Haftalar (CD’li)

40,00 36,00

Toplumsal yaşamın vazgeçilmez alanlarından biri de müziktir. İnsan yaşamı süresince gerek edilgen, gerekse de etkin olarak müzikle bağ kurar. Bazılarımız dinleyici düzeyinde, bazılarımız ise icracı düzeyinde müzikle bağ kurarız.

Sale!

Okul Öncesi Eğitiminde Müzik

15,00 13,50
Bir söze göre; akla, kalbe ve bedene hitap eden müzik vardır. Yani düşüncelerimize, duygularımıza hitap eden ve bizi dansa davet eden müzik vardır. Her insanın da beyni, kalbi ve bedeni olduğuna göre her tür müziğe ihtiyacı vardır. Yer, zaman ve duruma göre doğru müziği bulabilmek insanın müzik kültürüyle yakından ilgilidir. Bu kültürün temelleri ise okul öncesi dönemde atılır.
Sale!

Müzikli Çocuk Oyunları (CD’li)

20,00 18,00

Müzikli oyunlar, hem hareket ritim duygusu hem de çocukların çok yönlü gelişimlerine sağladığı katkı nedeniyle okul öncesi eğitim programlarına çok önemli bir yere sahiptir. Müzikli oyunların çocukların gelişimine katkısını şu şekilde ifade edebiliriz.

Kendilerini ifade etmelerine imkân sağlar.
Enerji boşalımı sağlayarak rahatlamalarına yardımcı olur.
Güven duygusunu geliştirir.
Zihin gelişimlerine katkıda bulunur.
Duygusal gelişmelerine katkıda bulunur.
Sosyal gelişimlerine katkıda bulunur.
Dil gelişimlerine katkıda bulunur.
Fiziksel gelişimlerine katkıda bulunur.
Yaratıcılık gelişimlerine katkıda bulunur.
Eğlenerek öğrenmelerini sağlar.
İletişim becerilerini arttırır.
Bir grup önünde kendini ifade etme becerisini kazandırır.

Bu nedenle okul öncesi eğitim programlarında müzikli oyunlara sistemli bir şekilde yer verilmesi son derecede önemlidir. Eser, bu anlamda ayrı bir öneme sahiptir. (…)