5 sonuç gösteriliyor

Sale!

Solo Gitarda Hız Teknikleri (CD’li)

36,00 32,40

Troy Stetina Solo Gitar Hız Teknikleri
Troy Stetina Milwaukee Wisconsin Müzik konservatuarında Rock Guitar Araştırmaları Direktörü. Ayrıca Hal Leonard serisi Heavy Metal Lead Gitar metodları 1 ve 2 yazarıdır. Heavy Metal Ritim Gitar methodları 1 ve 2 Guitar Player Magazine tarafından 2007'de gitar tekniklerini anlatan en iyi rock gitar eğitimi kitap serilerinden biri olarak seçilmiştir.

Bu kitap ciddi anlamda solo gitarist olmak isteyen herkesin bilmesi gerekenleri, yapabileceğinizin en iyisini çalmanız ve nasıl çalışmanız gerektigini öğretiyor. Gitar eğitimine pratik bir bakış açısıyla yaklaşarak tüm solo gitar teknikleri'ni tam olarak anlamanızı sağlıyor. Solo gitar çalma hakkındaki karışıklıkları, ayrıntılarıyla açıklayarak, temel becerilere dönüştürmenize yardım ederken, her bölüme ayrı ayrı odaklanabilmenizi ve daha hızlı gelişmenizi sağlıyor. Size solo stilin ne oldugu, nelerin ve hangi becerilerin bunun içinde olduğu, bunları en hızlı nasıl geliştirebileceginizi gösteriyor. Bu kitap gitarda kendinizi ifade etmenize ve kendi kişisel solo stilinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Bu kitap ciddi bir gitarist olmak isteyen müzisyenler için tasarlanmıştır. Birkaç haftada gözden geçireceğiniz ve bitirdikten sonra bir köşeye bırakacağınız bir kitap degildir. Bu kitabın içindekiler formda kalmak için yıllarca kullanacağınız bir kitaptır. Bu kitapta öğretilen becerileri kazandıkça gelişmeye devam edecek ve daha iyi bir gitarist olacaksınız. Gitar çalmaya yeni başlayan biriyseniz, biraz daha sabırla yaklaşmalısınız. Burada gösterilen becerileri öğrenmeniz gerektigi için bu zaman alacaktır. Kimse bir gecede gitarist olmadi! Bu zaman alir.

Bazıları için bu materyal tam anlamıyla yeni olmayabilir ve iyi gelişmiş tekniğe sahip her gitarist, bilerek yada bilmeden, buradaki pek çok kural ye tekniği daha önceden kullanmıştır. Bu kitapla, ilk zamanlar kural ve teknikler açıklayıcı bir şekilde bir araya getiriImiş ve rock gitara uyarlanmıştır. (Bu kitaptaki fikirlerin bazılarında, mevcut piyano ye keman egitimlerinden de alıntılar yapılmıştır.)

Geliştireceğiniz beceriler üç kategoriye ayrılmıştır:
Teknik Beceriler,
Ritmik Beceriler,
Yaratıcılık.
Teknik kavramı basitçe fiziki olarak notaları çalmaya odaklanır. Sağ ve sol el teknikleri, hız geliştirme yöntemleri ve açıklamaları ve buna benzer konuları içerir. Ritmik beceri parçanın hızını ye notaların çalış sürelerini doğru ve kesin olarak hissetme becerisidir. Son olarak, maalesef gitaristler tarafindan çogu zaman şansa bırakılan, fakat müzikte en önemli unsurlardan biri olan yaratıcılık bölümü geliyor. Yaratıcılık, hangi notaların seçileceginden ve müziksel hayal gücünüzü nasıl geliştirebileceginizden bahseden bölümleri içeriyor. Tabiki çaIımaniz gereken tek şey bu kitaptakiler degildir. Bu kitap nasıl çalışacagınız ve çalışmak için hangi becerilere ihtiyacınız oIduğu hakkında bilgi verir ama siz bu kurallardan kendi sevdiğiniz muziğe ulaşmalısınız. Dünyadaki tüm vida ye somunlar, biri onları bir araya getirip araba yapmadığı sürece bir anlam ifade etmez. Ve sonra siz o arabayı sürersiniz. Buradaki riffler, egzersizler ve seçilen birkaç müzik sizen bu çalışma kurallarının nasıl işlediğini göstermek içindir. Sonra kendi arabanıza yapabilirsiniz. Bu kitap bir çeşit pratik kitapcığı görevi görür ve gitarda tam olarak ögrenmeniz gereken tüm becerileri kapsayan, yapılandırılmış bir sistem oluşturur.

Sale!

Sevgiyle Eğitmek

29,00 27,10

Shinichi Suzuki : Dünyaca meşhur yetenek eğitim okulunun kurucusu ve başkanıdır. Avrupa ve Amerikada geniş kitleleri etkisi altına alan yetenek eğitimi felsefesi ile keman eğitimine çok erken yaşta başlayan gençleri çok kısa zamanda başarıya ulaştıran Shinichi Suzukinin zorlu hayat öyküsü. Bütün müzikseverlere ve eğitimenlerin mutlaka okuması gereken bir başyapıt!

Sale!

Modern Yaklaşımla Klasik Gitar

37,00 33,30

Bu kitap gitar eğitimine başlayanlar için tasarlanmıştır. Bu seri çağımızın önde gelen klasik gitaristlerinden olan Charles Duncan’ın senelerce öğrencileri üzerinde uygulamış olduğu tekniklerin bir araya getirilmesiyle oluşmuştur. Revize edilmiş olan bu baskıda iki bölümlü (Baş ve diğer parmaklar için çalınan) tekniklere derinlemesine yer verilmiştir.