11 sonuç gösteriliyor

Sale!

Renklerle Gitar Eğitimi

25,00 22,50

Ülkemizde gitar eğitimi genelde on yaş ve üzeri başlamaktadır.İspanya gbi gitar çalmanın gelenek olduğu ülkelerde gitara başlama yaşı dört beş yaşlarına kadar inmektedir.Müziğe küçük yaşta başlamak müziği yaşam tarzı haline getirmek enstrümanı çalarken ne yapacağını düşünerek değilde içinden geldiği gibi sınırsızca çalmayı sağlar.Küçük yaşta kazanılan bilgilerin refleks haline gelmesi enstrümanın yolda yürümek kadar kolay çalınmasını sağlar.Aileler çocuklarını yüreklendirir ve onlara güvenilirse öğrenme süreci hızlanır.

Sale!

Klasik Gitar Metodu

16,00 14,40

Kitabın Birinci Bölümü; klasik gitarın yapısı ile terimleri, gitarın yapısal gelişimini, iyi bir gitarda olması gereken özellikleri, gitarın muhafaza ve akort edilmesine ilişkin bilgileri içermektedir

İkinci bölümünde; Genel kabul görmüş klasik gitar tutuş prensipleri açıklandıktan sonra tırnak bakımına değinilmiş ve bu çerçevede sırasıyla sağ el tekniği, sol el tekniği ve bunlara ilişkin açıklama ve alıştırmalar yer almıştır.

Ayrıntılarıyla açıklanmış temel müzik bilgilerini içeren üçüncü bölümden sonra dördüncü bölümde, başlangıç düzeyinde tek sesli alıştırmalar ve melodik çalışmalar bulunmaktadır.

Beşinci bölümde ise artık çok sesliliğe giriş yapılmış, eserler belli bir mantık sırasına göre ve yeri geldikçe gitar tekniğine yönelik yapılan açıklamaları da içerecek şekilde sıralanmıştır.

Sale!

Bağlama Eğitimi Yöntem Ve Teknikleri (DVD’li)

35,00 31,50

Bu kitapta; öğretilecek konular basitten zora doğru belirli bir sıra takip edilerek hazırlanmış ve koservatuvar öğrencileri üzerinde uzun zaman denenerek günümüz itibari ile son şekli verilmiştir. Bu nedenle özellikle müzik okullarında solfej eğitimi ile bağlama eğitimi paralel olarak yürütülebilir.

Sale!

Azeri Kırımlı Kazanlı Türklerin Folklor Musikisi

15,00 13,50

Bu kitap Azeri Kazan ve Kırım Türkçesi eserler ile Rusça kaynaklara dayanılarak hazırlanmıştır. Özellikle de Azeri, Kırım ve Kazanlı kardeşlerimizin folklor ve musikileri hakkında bilgi edinmek isteyenlere, bu alanda araştırma yapacaklara yardımcı olabilmesi amacı güdülmüştür.

Sale!

Müziğin Sırrı – Dinleyenler İçin Notlar (CD’li)

65,00 58,50

”Müziğin Sırrı” sıcacık diliyle, okuru kucaklayarak içine çeken bir yolculuk gibi.. Ama, o bildiğiniz yolculuklardan değil, müzik Sanatının özel durumunu aktarırken aynı zamanda içsel sırkarınızı da duyumsamanızı sağlayan bir yolculuk… Ertuğ Korkmaz

Sale!

Müzik Sözlüğü

8,00 7,20

Önceleri bir çalışmanın en zor bölümü herhalde önsözü yazmaktır diye düşünüyordum. Gerçekten de öyle oldu. Ancak inanıyorum ki; önsözde ne yazılırsa yazılsın okuyucunun son sözü önemlidir. Bu çalışmamı hazırlarken son sözü söyleyecek olan müzikseverlere yararlı olacağım düşüncesiyle yola çıktım. Bu yolda gerek, öğrenciler, gerekse öğretmenlerin müzik terim ve işaretleri konusunda sık sık başvuracak bir başucu kitabı olmayışı veya az oluşları nedeniyle bu alanda biraz “kulaktan kulağa”nın oynandığını gördüm. Yaptığım kaynak tarama çalışmalarında birçok eksik ve farklı anlamlarda kullanılan terim ve işaretlerle karşılaştım. Mümkün olduğunca en sık ve kendi dilinde kullanılanı almaya çalıştım. örneğin sadece “Armoni” kelimesinin yirmiye varan farklı dillerde yazılış şekillerine ulaştım. oysa kendi dilinde olması ve anlamını tam olarak verebilmek yeterliyde benim için. “Müzik İşaretleri ve Terimleri” sözlüğünü iki bölüm halinde sundum. Birinci bölümü eklemekteki amacım Müzik kuramları veya armoni bilgilerinden çok, ikinci bölümdeki müzik terimlerine görsellik ve uygulama açısından destek sağlamasıdır. Çalışmanın müzik eğitimi alanında yararlı bir kaynak olacağını umarak çıkmıştım yola. Çalışmaya gösterilen ilgi ve destek bunu doğruladı. Değerli müzik eğitimcilerinin yapıcı eleştirilerini de göz önünde bulundurarak ikinci baskıda yeni eklemeler ve düzenlemeler yaparak çalışmayı biraz daha geliştirdim… Murat Özden Uluç