Erhan Karaesmen

Erhan Karaesmen, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Mühendisliği çıkışlı, Paris Sorbonne Fen Fakültesi doktoralı bir mühendislik ve fen bilimleri insanıdır.

Mühendislik tasarım ve uygulamalarında ulusal ve uluslararası danışmanlık deneyimi yaşarken çesitli yüksek eğitim kurumlarında öğretim üyesi olarak da görev yapmıştır. Ülkemizde Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) ağırlıklı olmak üzere etkin bir teknik eğiticilik deneyimi yaşamıştır. Bu etkinliklerin yanısıra, kamu kurumlarında ve çeşitli sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yapmış ve bir dönem Yerel Yönetim Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürütmüştür.

Teknik dünya etkinliklerini, öğrencilik yıllarından itibaren, sanat ve kültür alanlarına yoğun ilgisiyle birlikte devam ettirmiştir. Sanatsal ve bilimsel yaratıcılığın iç bağlantıları konusunda müzik ve görsel sanatlar başta olmak üzere çeşitli sanat dallarında değişik etkinlik ve yayınların düzenleyicisi ve müellifidir. Bu çerçevede çeşitli hizmet ve ödüller kazanan Erhan Karaesmen’e en son “TÜYAP 2009 Sanat Eleştirmenliği Hizmet Ödülü” de verilmiştir. Sanatsal ve kültürel alanlar ile teknik konularda bir bölümü kitap boyutunda olmak üzere pekçok yayının yazarıdır. Halen ODTÜ’de ve BÜ’de kısmi zaman bağlantılı olarak ders vermeye devam etmektedir.

 

Erhan Karaesmen - Yazarın kitapları

Kapat